TÉMA Prosincové rozhodnutí Central Boardu FIBA, učiněné v dalekém Kuala Lumpuru, v Evropě nepřestává budit bouři nevole. Pořádat kontinentální mistrovství jen jednou za čtyři roky a hrát kvalifikace ME a MS průběžně jako ve fotbale, to jsou změny, které se staly rudým praporem před očima mnohých evropských činovníků. A pro zlobu těch, zastupujících zájmy klubů, snad ani neexistuje dostatečně přiléhavá metafora.
KVALIFIKACE O JUNIORSKOU EUROLIGU Už v pátek vstoupí hráči pražského USK Future Stars do kvalifikačního turnaje o juniorskou euroligu (NIJT), který bude za účasti osmi týmů o víkendu hostit Bělehrad. Z bitev ve dvou skupinách vzejdou čtyři semifinalisté a jen konečný vítěz si zajistí vstupenku na závěrečný turnaj v květnu v Londýně, který bude tradičně probíhat souběžně s Final-4 Euroligy dospělých.
Hráčky USK Praha v úvodním duelu 2. kola Evropské ligy prohrály na palubovce favorizovaného Galatasaraye Istanbul 48:49. V páteční odvetě tak musejí doma zvítězit, jinak pro ně soutěž skončí.
Basketbalisté Washingtonu nenavázali na dobré výkony před pauzou pro Utkání hvězd NBA a v úterý prohráli s Torontem 88:96. Český reprezentant Jan Veselý nezasáhl do hry již ve třetím utkání za sebou. Hrdinou dne se stal Joe Johnson z Brooklyn Nets, když proti Milwaukee vybojoval prodloužení, které rozhodl vítěznou střelou.
Basketbalisté Nymburka se rozloučili s letošním účinkování v Evropském poháru nejvyšší porážkou v sezoně 55:104 ve Valencii. Osmifinálovou skupinu zakončili s bilancí jedné výhry a pěti porážek na posledním místě. Naopak Valencie si zajistila postup.
Basketbalistky Trutnova čeká při víkendovém finálovém turnaji v Brně obhajoba prvenství ve Středoevropské lize. Pořadatelem závěrečných zápasů je Valosun Brno, který stejně jako Východočešky postoupil do semifinále z druhého místa v základní skupině. V sobotu se Trutnov utká s rumunským týmem ICIM Arad a Brňanky s maďarským Miskolcem. Finále a zápas o 3. místo jsou na programu v neděli.
Nymburští basketbalisté se v úterý rozloučí s Evropským pohárem. Derniéru odehrají ve Valencii, kde by favorizovaným domácím mohli ještě v případě vítězství zkomplikovat postup z osmifinálové skupiny J.
Basketbalistky USK Praha čeká pátý pokus o postup mezi osm nejlepších celků Evropské ligy. Předchozí čtyři osmifinálové série nezvládly, nyní se pokusí tuto bilanci zlomit proti Galatasarayi Istanbul, aby se staly po Brnu druhým českým týmem, který se představí na závěrečném turnaji.
Utkání hvězd basketbalové NBA v Houstonu vyhrál výběr Západní konference, který porazil tým Východu 143:138. Třiceti body se na výhře podílel Kevin Durant, Chris Paul přidal 20 bodů a 15 asistencí a získal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.
Basketbalisté Nymburka na čtvrtý pokus v této sezoně porazili Rigu a živí naděje na postup do play off VTB ligy. Na palubovce lotyšského klubu zvítězili díky vydařenému závěru 89:85. Výhru vybojoval český mistr v posledních čtyřech a půl minutách.
Copyright © 2015 - 2025 Basketmag. Created by: LERIS.cz