USK s náhradou za kapitánku. Vary posílí v hledišti

15.02.2012 - Redakce
počet přečtení: 1833
vytvořeno 15.02.2012, upraveno 15.02.2012

PREVIEW ŽBL  Třetí nadstavbové - a každé další - kolo Excelsior Ženské basketbalové ligy se odehraje bez jedné z největších hvězd soutěže. Ilona Burgrová, kapitánka ZVVZ USK Praha, si poškodila vazy v kotníku a svému klubu bude chybět nejspíš až do konce sezony. Jak se mistryně se ztrátou vypořádají?

Třetí nadstavbové - a každé další - kolo Excelsior Ženské basketbalové ligy se odehraje bez jedné z největších hvězd soutěže. Ilona Burgrová, kapitánka ZVVZ USK Praha, si poškodila vazy v kotníku a svému klubu bude chybět nejspíš až do konce sezony. Jak se mistryně se ztrátou vypořádají?


Skupina A1

Burgrovou zastoupí Mirčeva

Bez kapitánky Burgrové, zato premiérově s Viktorii Mirčevou, dosud hráčkou VŠ Praha. Tak vyběhnou hráčky ZVVZ USK Praha proti Kaře Trutnov. Petra Kulichová je najednou jasnou podkošovou jedničkou svého celku. Jak se s touto roli popere? A překoná proti bývalému oddílu bodovou metu 3 000? Chybí jí pouhých šest bodíků.
Hraje se ve středu od 18 hodin v Praze

Ale kdo zastoupí Mirčevu?

V rámci české ligy je zranění Burgrové problémem hlavně pro VŠ Praha, které nyní přijde o pětadvacetiletou Ukrajinku, která se vyhoupla už na 13. pozici mezi ligovými střelkyněmi. Kdo z mladého českého kádru VŠ vystoupí po bok zkušené Petry Reisingerové? Zjistit to jako první mohou fanoušci Slovanky MB.
Hraje se ve středu od 19 hodin v Mladé Boleslavi

Znovu s Večeřovou?

Proti Kaře Trutnov vyběhla, proti ZVVZ USK Praha ne. A jak se Ivana Večeřová z Frisca Brno postaví k duelu se Sokolem Hradec Králové? Bude čelit Michale Hartigové, své sokyni v historické tabulce střelkyň Excelsior ŽBL. Večeřová je nyní číslem 11 (4 062 bodů), Hartigová 12 (4 011 bodů).
Hraje se ve středu od 18:30 v Hradci Králové


Skupina A2

S Američankou podruhé a potřetí

S Ericou DiClemente to Lokomotivě Karlovy Vary nevyšlo, je tady pokus o americkou posilu číslo dva a tři. Třiadvacetiletá rozehrávačka Alex Winchell je už zaregistrována na České basketbalové federaci, o rok starší dirigentka Kendria Holmes zatím nikoli. Obě by proti Studánce Pliska Pardubice měly ještě absentovat. Ale pak už jejich týdenní zkouška vypukne naplno.
Hraje se ve středu od 17:30 v Karlových Varech

Se střeleckým rekordem?

V základní části přinesl zápas BLK VŠE Praha - Czech Coal Aldast Strakonice střelecký rekord sezony. Hostující Kateřina Křížová nasázela 39 bodů. Jak si povede tentokrát? Situaci má mít o to lehčí, že se "její" rozehrávačka Michaela Uhrová zvolna vrací po operaci kolena do hry.
Hraje se ve středu od 17 hodin v Praze

A Veronika Vlková?

Proti Pardubicím nezasáhla Veronika Vlková, jedna ze střeleckých hvězd nejen Valosunu Brno, ale i celé ligy, do hry vůbec. Dostane prostor proti pražskému DSK Basketball, anebo je její absence trvalejšího rázu?
Hraje se ve středu od 17:30 v Brně


Bohdan Zakoš