Přečtená kanonýrka Johnová seděla! Hrály rebelky!

11.01.2012 - Redakce
počet přečtení: 2215
vytvořeno 11.01.2012, upraveno 11.01.2012

Zůstala pouze na lavičce, i když je zdravá. Něco takového se Darině Johnové stávalo před lety, když působila v týmu vládkyň Euroligy z brněnských Žabovřesk. Další zápis plný nul jí byl souzen v sobotu - v 18. kole Excelsior ŽBL.

Zůstala pouze na lavičce, i když je zdravá. Něco takového se Darině Johnové stávalo před lety, když působila v týmu vládkyň Euroligy z brněnských Žabovřesk. Další zápis plný nul jí byl souzen v sobotu - v 18. kole Excelsior ŽBL.

Důvod, proč se šestadvacetiletá kanonýrka BLK VŠE Praha do zápasu proti Sokolu Hradec Králové nepodívala, není obvyklý. Nejen Johnová, ale i americké hráčky Dalila Eshe a Marshae Dotson stály kvůli minirebelii náhradnic.

"Někomu se nelíbí zkušené hráčky, trenér, jiný zase proklamuje svoji hráčskou genialitu a chce hrát 38 minut... Utkání jsme odehráli záměrně bez posil tak, aby si každý uvědomil, kde je jeho místo," poznamenává oficiální web pražského klubu po vysoké porážce 69:105.

Darino, proč jste do sobotního duelu nezasáhla?
Nehrála jsem proto, že vedení klubu rozhodlo, že nastoupí mladé hráčky. Došlo u nás trošku k problému. Ony si myslely, že by měly hrát trochu víc minut. Proto vedení chtělo ukázat, jak by to vypadalo, kdybychom s nimi my tři nehrály.

Jak jste na takové rozhodnutí reagovaly?
My tři jsme se to dozvěděly před zápasem. Ostatní holky až ve chvíli, kdy trenér oznámil základní pětku. Samozřejmě z toho nebyly nadšené, protože jsme obětovaly zápas s Hradcem, kdy by výsledek mohl vypadat jinak. Snažily se hrát, jak nejlíp umí. A dopadlo to, jak to dopadlo.

A hodnocení po zápase?
Pak jsme ještě měly pohovor s vedením klubu a s trenéry. Nějak jsme si to vysvětlili a já doufám, že v týmu už zase bude klid a že budeme hrát mnohem líp, než jsme hrály doteď.

Kolik rebelek se v týmu objevilo?
Bylo to větší množství hráček. Já myslím, že tři nebo čtyři. Ale samozřejmě jmenovat nebudu.

Ve středečním utkání proti Plisce Studánka Pardubice už nastoupíte v obvyklém složení?
Ano, už budeme hrát v obvyklé sestavě.

Vy jste tedy dostala nečekané volno. Odpočinula jste si?
Ano, hodně. Ale bylo to zvláštní.

Váš klub má nyní čtyři porážky ze čtyř posledních zápasů. Čím to je?
Hrály jsme s USK, tam je to jasné. Ve Varech se nám vůbec nedařilo, to jsme prohrály vlastní vinou, protože domácí taky nehrály žádnej zázrak. A na Slovance se vyhrává těžko. Potrápit jsme je chtěly, ale nevyšlo to. Podaly jsme tam už lepší výkon než v Karlových Varech, takže teď už to snad půjde nahoru.

Mají ty čtyři poslední porážky nějakého společného jmenovatele?
Přece jen jsme mladý tým, holky se to teprve učej. Prostě nepodáváme stabilní výkony. Na začátku sezony jsme překvapivě vyhrály na Valosunu, potom v Hradci Králové. Pak to ale šlo trošku dolů. To se dalo očekávat. Jsme mladej tým a holky se to musí učit.

Co vy a vaše forma? Jste vyhlášená střelkyně, ale v poslední době vám to moc nepadá.
Zaseklo se to, to je pravda. Samozřejmě protivníci mě dobře znají z minulých let, ale v odvetách už vědí i to, jakou mám pozici ve VŠE. Myslím, že mají líp přečtené naše akce a ví, že na mě musejí dávat pozor. Já se teď víc snažím budovat pozice pro jiné hráčky.

Na konci minulého roku jste překonala metu 400 nastřílených trojek. Povedlo se vám to jako páté ženě v ligové historii. Jak si takového výsledku vážíte?
Já o tom do této chvíle nevěděla. Je to hezké, ale já na takovéto individuální statistiky ani nekoukám.

V čele žebříčku je Darina Mišurová, která zaznamenala už 607 trojek. Ovšem je o čtyři roky starší než vy. Povede se vám ji dohnat?
Šance překonat ji je vždycky. Uvidíme, jak mi to půjde. A jak dlouho ještě budu hrát? To záleží na zdraví, ale pár let určitě hrát chci.

Svou jmenovkyni jste teoreticky mohla vyzvat už při nedělním Utkání hvězd...
To mě úplně minulo. Zájem objevit se tam bych samozřejmě měla. Podobných soutěží jsem se zatím zúčastnila jen na mládežnických turnajích, ale nikdy to nebyla takováto exhibice. 


Bohdan Zakoš