30.10.2014 - Redakce
počet přečtení: 1029
vytvořeno 30.10.2014, upraveno 30.10.2014
ECHO 3. KOLA ŽBL Dva rekordní zápisy do letošních statistik obstaraly hráčky Nymburka a Slovanky. Zatímco prvním jmenovaným to k vítězství nepomohlo, Slovanka mohla slavit. První místo drží Strakonice a poprvé se letos představil USK. Trutnov i IMOS Brno musely o splnění role favorita hodně zabojovat.
ECHO 3. KOLA ŽBL Dva rekordní zápisy do letošních statistik obstaraly hráčky Nymburka a Slovanky. Zatímco prvním jmenovaným to k vítězství nepomohlo, Slovanka mohla slavit. První místo drží Strakonice a poprvé se letos představil USK. Trutnov i IMOS Brno musely o splnění role favorita hodně zabojovat.
Sev-en Strakonice - BLK Slavia Praha 64-54
Nejvíc bodů: Berry 16, Kastanek 14, Milligan 10, Vrančič 10 - Lowenthal 12, Johnová 11, Leary 11, Nezdařilová 11.
Souboj týmů, které v letošním ročníku odehrály zatím jediný zápas (a to vítězný), vyzněl lépe pro domácí. Strakonice tak zvítězily i ve svém druhém ligovém vystoupení a vyhřívají se na čele tabulky ŽBL. Domácí měly zápas pod kontrolou až na krátký úsek ve třetí čtvrtině, kdy dovolily soupeřkám snížit na rozdíl čtyř bodů. V poslední desetiminutovce už si s přehledem dokráčely pro vítězství.
Sev-en Strakonice: Domácím přinesly vítězství dva hlavní faktory - doskoky a čistá hra. Při doskakování pod košem přetlačily své soupeřky v poměru 43-28. Za celý zápas si připsaly pouze 11 faulů a soupeřky tak poslaly na čáru trestného hodu pouze k pěti pokusům (Slavia z nich proměnila tři). Samy pak z trestných hodů nastřílely 15 bodů. Double-double za 10 bodů 14 doskoků si připsala Hailey Milligan. Deset bodů a jedenáct získaných faulů posbírala Irena Vrančič.
BLK Slavia Praha: Soupeřky se mohly spolehnout na své tradiční opory. Do dvojciferných nastřílených čísel se dostaly Lowenthal a Leary, ale i Nezdařilová a Johnová. Kromě nich se do střelecké listiny zapsaly už pouze Borecká a Sholokhova. To však bylo na domácí celek málo.
Ivan Beneš (kouč Strakonic): "Naše vítězství bylo ubojované, nebyla tam taková ta lehkost. O to více je ovšem cennější, že to holky udřely. I když šla basketbalová krása do pozadí, divákům jsme nabídli bojovnost, zodpovědnost a nasazení. Každý si v tom mohl najít, co se mu líbí."
Petr Stavěl (kouč BLK Slavia): "Rozhodl první poločas a nasazení strakonických hráček, které nás předčily v agresivitě. Tím se dostaly do hry a celý zápas se vezly na vítězné vlně. My jsme neustále stahovali jejich náskok, ale nikdy jsme se nebyli schopni dostat nějakou bodovou šňůrou na dostřel."
Valosun KP Brno - ZVVZ USK Praha 65-96
Nejvíc bodů: Jones 12, Sprague 11, Adamcová 10 - Petrovič 24, Vítečková 14, Bartáková 12, Hanušová 12.
Po direktu od Nymburka a výhře nad Ostravou čekal Valosun už třetí domácí zápas v řadě. Pro něj si nemohl přát těžšího soupeře než obhájce titulu ZVVZ USK Praha. Pro vysokoškolačky to byl sice první zápas v aktuální sezoně, ale přesto nedaly šanci, když ukázaly svojí sílu především na útočné polovině.
Valosun KP Brno: Brněnský celek má po třech domácích zápasech bilanci 1-2. Mrzet ho musí zejména porážka od Nymburka, zato v utkání s USK bylo cílem co nejdéle vzdorovat. Domácí basketbalistky v žádné ze statistik vyloženě nepropadly, převahu měl USK hlavně na doskoku a pak na bodech z vymezeného území.
ZVVZ USK Praha: V dresu USK zažila svou obnovenou premiéru Jana Veselá. Ivana Matović si na svůj další zápas v dresu pražského celku bude muset ještě počkat, stejně jako česká reprezentantka na první body. Zápasu dominovala Sonja Petrović, autorka 24 bodů, která minula jen dvě střely (za 2 body 6/4, za 3 body 2/2, TH 10/10). 14 bodů nastřílela Eva Vítečková a 12 body přispěly Lenka Bartáková a posila mistryň Alena Hanušová.
Marian Svoboda (kouč Valosunu): "Vyšel nám úvod zápasu, ale postupně se projevila výšková převaha a herní kvality USK. V rozhodnutém střetnutí dostala příležitost celá naše lavička."
Natália Hejková (trenérka USK): "Odehrály jsme velmi dobré úvodní utkání. V naší hře byly i nějaké chyby, ale aspoň víme, na čem máme dál pracovat. Všechny hráčky si zahrály s chutí."
Kara Trutnov - SBŠ Ostrava 93-83
Nejvíc bodů: Ovsíková 25, Pazderová 25, Dvorak 17, Prokešová 11 - Wilson 26, Lima 17, Sedláčková 16.
Hrůzným začátkem vylekaly trutnovské basketbalistky domácí příznivce. Po jedenácti minutách prohrávaly s nováčkem rozdílem 14 bodů a především o defenzivu se nemohly vůbec opřít. Naopak pro ostravské hráčky se otvírala zatím nejnadějnější cesta k prvnímu vítězství v Ženské basketbalové lize. Po konci zápasu ale bylo vše jinak.
Kara Trutnov: Po špatném výkonu z úvodu utkání se domácí basketbalistky zvedly a dokázaly splnit roli favoritek. Získaly tak své první letošní vítězství. Celkem 50 body, které si rozdělily přesně na polovinu, se na něm nejvíce podílely Ovsíková s Pazderovou. Se 17 body s k nim přidala Dvorak. Domácí podržela střelba trestných hodů. Celkem jich měly k dispozici 39 a proměnily 31.
SBŠ Ostrava: Ostravské basketbalistky za již zmíněných 11 minut dokázaly soupeřkám nasázet plných 32 bodů! I když ani v dalším průběhu utkání nebyl jejich ofenzivní výkon nikterak špatný, problém nastal v obraně - od domácích obdržely 93 bodů a s tím se v ženském basketbalu špatně vyhrává. Brittany Wilson vévodila střelkyním s 26 body, Lima si připsala double-double za 17 bodů 12 doskoků.
Jozef Rešetár (kouč Trutnova): "Soupeř sice prohrál první dvě utkání, tak si každý myslel, že to bude snadný zápas. Já jsem si to však nemyslel, protože když se podíváte na soupisku Ostravy, tak takového soupeře nemůžete v žádném případě podcenit. A opravdu to nebyl lehký protivník. První čtvrtina byla vyloženě o tom, že jsme dostali hodně bodů po opakovaném doskoku. Soupeř tak měl i víc střeleckých pokusů. Ve druhé polovině utkání se zlepšila také naše komunikace na perimetru a tím pádem se hráčky začaly prosazovat i střelecky. Jsme rádi za první vítězství v sezoně, které náš tým vybojoval."
Tomáš Pětivlas (kouč Ostravy): "Začátek utkání se vyvíjel podle našich představ, domácí celek se nám povedlo zaskočit a získat až čtrnáctibodový náskok. V dalším průběhu jsme ovšem nakupili několik chyb a ztrát, navíc jsme začali mít problémy s fauly. V závěru jsme už neměli tolik sil a Trutnov dokázal vyhrát."
Sokol Hradec Králové - Basketball Nymburk 86-77
Nejvíc bodů: Zavázalová 16, Křížová 14, Rosenbaumová 13, Kuthanová 11, Hartigová 10 - Mišurová 24, Rolle 16, Huňková 12.
Na hradeckou palubovku se vrátila ve velkém stylu Darina Mišurová, která domácím pomohla k zisku dvou bronzů v řadě, ale nyní už hájí nymburské barvy. Ani jejích šest trojek a celkem 24 bodů však Nymburku nestačilo na další překvapení z palubovky soupeře. Domácí měly zápas po celou dobu pevně ve svých rukou.
Sokol Hradec Králové: Domácí dokázaly dotáhnout utkání do vítězného konce, i když na doskoku prohrály děsivým poměrem 25:43. Zápas přesto kontrolovaly, a i když nakonec vyhrály jen o devět bodů, v průběhu utkání už se jejich náskok vyšplhal až ke dvacítce.
Basketball Nymburk: K již zmíněné Mišurové se přidaly ještě Rolle (16 bodů a 11 doskoků) a Huňková (12 bodů). Ostatní nymburské basketbalistky však ofenzivu příliš nepodpořily. Středočeškám tak k vítězství nedopomohlo ani 11 trojek, což je zatím týmový rekord letošního ročníku ŽBL.
Romana Ptáčková (trenérka Hradce Králové): "S vítězstvím jsem hodně spokojená. Ze soupeře jsme před zápasem měly takový zdravý respekt. Rozhodlo nasazení všech hráček nejen v obraně. I útočná fáze byla hodně dobrá. Nymburku dělal problémy pohyb hráček bez míče. Nymburk nás přeskákal, ale my jsme byly pohyblivější a týmovější."
BK Lokomotiva Karlovy Vary - BK IMOS Brno 57-73
Nejvíc bodů: Halasz 15, Blazejewski 13 - Tetemondová 18, Smith 17, Aili 11.
Vicemistryně ŽBL si chtěly na palubovce Karlových Varů spravit chuť po domácí prohře s Hradcem Králové. O svůj druhý úspěch v sezóně však musely pořádně zabojovat. Vždyť ještě před poslední čtvrtinou nebylo o vítězi vůbec jasno.
BK Lokomotiva Karlovy Vary: Domácím se podařilo držet krok s favoritkami po plných 30 minut. V poslední čtvrtině už ale dominoval favorit, který si jí podmanil výsledkem 24:12. Jeden doskok chyběl k double-double Saře Halasz, autorce 15 bodů.
BK IMOS Brno: Brněnské basketbalistky nasměrovaly k vítězství zahraniční posily Jenna Smith přidala k 17 bodům 10 doskoků. O bod více zaznamenala Tetemondová a přes deset bodů se přehoupla i Aili. Ta však proměnila pouze jedinou střelu z pole z jedenácti pokusů. Zbytek svých bodů nastřílela z trestných hodů.
Tomáš Veselý (kouč Karlových Varů): "V utkání se nám moc nedařila obrana a tím pádem i přechod do rychlého protiútoku.V útoku bylo zbytečně moc nevynucených ztrát a proto není výsledek pro nás přijatelnější."
VŠ Praha - Slovanka MB 77-82
Nejvíc bodů: Záplatová 19, Pudláková 14 - Simmons 40, Minarovičová 18.
Vzácně vyrovnané utkání rozhodla ve prospěch hostí jasná střelecká hvězda středečního večera. V netradičním prostředí na pražských Petřinách nebylo dlouho jasno, kdo se bude radovat z vítězství. Pro řadu hráček mělo utkání zajímavou příchuť. Vždyť Satoranská a Mircová na jedné straně a Matulková se Šmídkovou ještě před rokem působily na opačné straně barikády.
VŠ Praha: Domácí basketbalistky prožily zápas jako na houpačce. V prvním poločase si vytvořily skoro desetibodový náskok. O něj ale rychle přišly, přesto v poločase vedly. Dlouho to vypadalo, že právě ony budou tím šťastnějším celkem. Výpadek v poslední pětiminutovce však přisoudil vítězství hostům. Na dobré střelecké výkony z úvodu sezóny navázala Pudláková, velké problémy hostující obraně dělala devatenáctibodová Záplatová, ale to bylo ze strany domácích vše.
Slovanka MB: Pokud byla řeč o střelecké hvězdě večera, pak jí nemůže být nikdo jiný než Sarina Simmons. Se 40 body a 15 doskoky zatím předvedla jednoznačně nejlepší individuální výkon ročníku. 18 body jí podpořila Minarovičová a to byl ten hlavní základ pro mladoboleslavské vítězství.
Petr Treml (kouč VŠ Praha): "V zápase podala výborný výkon americká posila Slovanky Simmons, která byla neudržitelná. My jsme jí bohužel nedokázali ani přizastavit. I přes její excelentní výkon jsme mohli vyhrát, ale bohužel jsme opět zopakovali neuvěřitelné množství nevynucených ztrát a v obraně jsme v té chvíli byli velmi slabí."
Michaela Uhrová (trenérka Slovanky): "Jsme rády, že jsme vyhrály, ale dnes to bylo pouze o jedné hráčce. Zahrála nám pouze Sarina Simmons. Ostatní bohužel hrály jenom pro ní. Naštěstí to ale byl její nejlepší zápas a na vítězství stačila pouze jedna hráčka. Na závěr jsme měly problém s trestnými hody."
Copyright © 2015 - 2025 Basketmag. Created by: LERIS.cz