Návrat Haslema k Miami začal zatčením!

16.08.2010 - redakce
počet přečtení: 1743
vytvořeno 16.08.2010, upraveno 16.08.2010

Třicetiletý hráč Udonis Haslem si po svém návratu do týmu Miami Heat velmi brzy přidělal poměrně vážné problémy. Miamská policie ho v neděli ve 3 hodiny odpoledne zatkla za držení marijuany.

Třicetiletý hráč Udonis Haslem si po svém návratu do týmu Miami Heat velmi brzy přidělal poměrně vážné problémy. Miamská policie ho v neděli ve 3 hodiny odpoledne zatkla za držení marijuany. 

Poručík Mark Wysocky z dálniční policie zatkl Haslema poté, co z jeho vozu ucítil marijuanu. Haslemův vůz byl zastaven kvůli překročení rychlosti a také nelegálnímu zabarvení oken. Ve voze byl ještě spolucestující Antwain Fleming, který nemá žádné spojení s týmem Miami Heat, a který byl rovněž zadržen.

Haslemův obhájce Eric Schwartzreich tvrdí, že podle policejní zprávy patřila veškerá marijuana právě spolujezdci jeho klienta a že se k tomu Fleming doznal. Haslem sám se podle něj ničeho nedopustil a prý dokonce nevěděl, že ve voze nějaká marijuana je. V policejní zprávě je podle něj zapsáno, že policisté nalezli marijuanu v kufříku, který patřil Flemingovi.

Skutečnost je ale zřejmě trochu jiná. Jiné zdroje totiž tvrdí, že zatímco Fleming byl obviněn z držení menšího množství než 20 gramů, Haslem byl obviněn z držení více než 20 gramů marijuany, za což mu hrozí trest 5000 dolarů a vězení až do pěti let. Haslem a Fleming byli převezeni do vazby, odkud byli propuštěni ve večerních hodinách. 

Podle "marijuanového programu" NBA musí každý hráč, který se poprvé dopustí porušení tohoto předpisu, navštěvovat poradenský program. Druhé porušení znamená pokutu 25 000 dolarů a možné léčení závislosti. Každé další porušení znamená automaticky stop na 5 zápasů.

Vedení ligy ale nezveřejňuje, kteří hráči se už porušení marijuanového pravidla dopustili a jestli už byli trestáni - samozřejmě pokud už nedojde k zastavení činnosti na 5 zápasů. Haslem, který minulý měsíc podepsal s Heat novou smlouvu, neměl údajně s návykovými látkami za prvních 7 let působení v tomto týmu žádné problémy. Vloni se ale léčení ze závislosti podrobil další hráč Heat Michael Beasley (který byl mezitím vytrejdován), v roce 2008 se do průšvihu "namočil" tehdejší nováček Mario Chalmers.

Petr Janouch