29.03.2012 - Redakce
počet přečtení: 1050
vytvořeno 29.03.2012, upraveno 29.03.2012
OČIMA AKTÉRKY Stihla kulatých 50 bodů. Spotřebovala na to sice dva zápasy, ale i takový kousek je ve čtvrtfinále Excelsior Ženské basketbalové ligy výjimečný. Úterních 29 a středečních 21 bodů však Michaelu Starou netěší, její Sokol Hradec Králové si z palubovky VŠ Praha odvezl dvě porážky a je jeden krok od vyřazení.
Stihla kulatých 50 bodů. Spotřebovala na to sice dva zápasy, ale i takový kousek je ve čtvrtfinále Excelsior Ženské basketbalové ligy výjimečný. Úterních 29 a středečních 21 bodů však Michaelu Starou netěší, její Sokol Hradec Králové si z palubovky VŠ Praha odvezl dvě porážky a je jeden krok od vyřazení.
"Ale stále věříme. To víte, že jo," říká jednadvacetiletá křídelnice. "Nemáme teď co ztratit. Budeme hrát v domácím prostředí. Doufám, že nám to pomůže. Pokusíme se to zvrátit."
Probírali jste už téma, co musíte udělat jinak, aby se obrat vydařil?
Především musíme změnit obranu. Ta nebyla, jak bychom si představovali. Myslím, že jsme byly všude o krok pozadu. Míče, které byly neutrální, jsme neměly.
Chcete tedy zvýšit bojovnost? Chápu to správně?
Nasazení myslím nebylo špatný, jenomže z nějakého důvodu jsme byly o krok pozadu. Nevím, čím to bylo.
Vaše spoluhráčka Michala Hartigová před sérií prohlásila, že máte na VŠ plán, že víte, jak hrát a vyhrát. Selhal snad?
Podle výsledku to asi nevyšlo. Nedá se říct, že na ně neumíme, ale je třeba, aby se zapojilo víc hráček do útoku. Možná jsme se trochu zalekly, že to je play-off. Je také pravda, že véešky měly velmi dobře naučené naše signály, to jim taky dost pomohlo.
Druhý zápas jste prohrály 65:76, to první došlo až do prodloužení, konečné skóre bylo 87:82 pro VŠ Praha. Tento duel byl asi nadějnější. Co podle vás rozhodlo?
Myslím si, že jsme v klíčových momentech, kdy jsme vedly o bod, udělaly pár hloupých chyb. Dostaly jsme jednoduché koše, to nás srazilo na kolena. A byly tam i momenty, kdy jsme se prohrávaly o deset bodů, dotáhly jsme se, ale pak zase spáchaly hloupé chyby.
A nějaká konkrétní akce, která rozhodla? Ať už v útoku, nebo v obraně?
Asi klíčová byla trojka Tarasavy (na 76:76 v předposlední minutě čtvrté čtvrtiny). To už ale nemá cenu otevírat, byla to chyba, ale nedá se nic dělat.
Postrádáte Andreu Ovsíkovou, která chybí kvůli zdravotním potížím. Jakým způsobem se její absence projevuje?
Kdyby se některé z dalších hráček nedařilo, mohla by do hry přinést nový impulz. Chybí nám, ale nedá se nic dělat.
Kapitánka Hartigová vynechala osmifinále s Lokomotivou Karlovy Vary vinou problémů s kotníkem. Ta už je v pořádku?
V prvním utkání nebyla na sto procent, ale chtěla do toho jít. Ale teď nevím, to by byla otázka na ni.
Vy máte výbornou formu. V tuto chvíli plníte roli tahounky. Cítíte to také tak?
Asi ano, ale s výhrou by byla spokojenost vyšší. Snažím se prostě pomoct týmu.
Střeleckou pohodu ale nezamluvíte. V pěti zápasech play-off jste proměnila 19 trojek (ze 38 střel, tedy 50procentní úspěšnost) a také 20 trestných hodů z 21 pokusů.
No, mohlo by to být ještě lepší. Třeba aspoň o tu jednu šestku.
Letošní sezona je už vaší pátou v Excelsior ŽBL a taky zdaleka nejlepší. Berete ji i vy sama jako průlomovou?
V tom asi máte pravdu. Hlavně teď v play-off se mi začalo dařit a já věřím, že to na další utkání vydrží, ve kterých chceme zvrátit sérii.
Bohdan Zakoš
Foto: www.hradeckelvice.cz
Copyright © 2015 - 2025 Basketmag. Created by: LERIS.cz