Kdo povýší juniorky? Kašpi, Vyo & VŠ Girls. I Saty?

29.02.2012 - Redakce
počet přečtení: 2072
vytvořeno 29.02.2012, upraveno 29.02.2012

ME JUNIOREK V ČESKU   Dva pokusy českých juniorek o návrat do elitní divize mistrovství Evropy nevyšly. Podaří se to do třetice, tentokrát v domácím prostředí klatovské haly? Tipněte si sami při pohledu na sestavu, která by mohla hostitelskou zemi reprezentovat.

Dva pokusy českých juniorek o návrat do elitní divize mistrovství Evropy nevyšly. Podaří se to do třetice, tentokrát v domácím prostředí klatovské haly? Tipněte si sami při pohledu na sestavu, která by mohla hostitelskou zemi reprezentovat.

Reprezentační trenérka Marcela Krämer chce těžit především ze zkušeností hráček, které se objevily na předchozím, potažmo předchozích šampionátech. Vyzdvihuje hlavně zkušenost Barbory Kašpárkové (v Excelsior ŽBL 4,3 body na zápas) z Frisca Brno a Karolíny Elhotové (průměrně 9 bodů) z VŠ Praha.

"Dostávají prostor v ŽBL a svými zkušenostmi mohou hodně přispět," slibuje si Krämer od těchto dvou mladých žen.

Kromě dvou jmenovaných hráček se na loňském klání v makedonském Ohridu objevily ještě pivotky Barbora Věchtová (v lize sbírá 2,5 bodu) s Markétou Klečkovou, křídelnice Hana Šmídková (3,6 bodu) a rozehrávačka Tereza Matulková (1,6 bodu).

Posledně jmenovaná hráčka se také letos může stát benjamínkem výpravy - pokud v nominaci zůstane a naopak Dominika Pohunková (3,2 bodu) se do nejlepší dvanáctky nevejde.

Matulková, Pohunková a s nimi ještě další hráčka VŠ Praha, střelecky nadaná Tereza Vyoralová (10,5 bodu) či pardubická pivotka Žaneta Dušková (momentálně se vracející po operaci kolena) mají naději ukázat se hned na dvou evropských turnajích za sebou, spadají totiž do kategorie U18.

"Máme šampionát až jako poslední, proto bychom chtěly využít i služeb těch mladších, které na to budou mít. Problém může být jen v sehrání se. Ale na soustředění v Klatovech budeme s osmnáctkou společně. Určitě dojde na nějaká modelovaná utkání," plánuje první žena z lavičky dvacítky.

Že padl tolikrát název klubu VŠ Praha, není náhodou, v nominaci má totiž hned šest žen. O jednu méně vysílá Sokol Hradec Králové, po třech zástupkyních mají Kara Trutnov a Valosun Brno. Frisco Brno se chlubí dvěma reprezentantkami, Lokomotiva Karlovy Vary, Studánka Pliska Pardubice a Slovanka MB pak jednou.

A u Slovanky je to ještě s otazníkem. Monika Satoranská (ligových 3,9 bodu na zápas) se totiž z nominace původně omluvila. Podle slov trenérky Krämer si však dveře ještě otevře.

"Ve středu mi volala má asistentka Klečková, že Satoranská změnila názor. Pokud se to potvrdí, jsme ochotni ji do nominace dát. Maturita a přijímačky na vysokou už budou tak daleko, že by to pro ni neměl být problém," zve trenérka do výpravy sestřenici Tomáše Satoranského.

Kompletní širší nominace na ME žen U20 divize B (Klatovy 16. - 26. srpna 2012):

Rozehrávačky: Tereza Vyoralová, Tereza Matulková, Dominika Pohunková (všechny VŠ Praha), Anežka Skokanová (Kara Trutnov), Radka Brhelová (Valosun Brno), Jana Hausknechtová (Sokol Hradec Králové)

Křídla: Karolína Elhotová, Hana Šmídková (obě VŠ Praha), Beáta Adamcová,
Michaela Vojtková (obě Valosun Brno), Michaela Horáková (Sokol Hradec Králové), Monika Šívrová (Frisco Brno), Kateřina Kozumplíková (Kara Trutnov)

Pivotky: Barbora Věchtová, Martina Čepelková, Kamila Selucká (všechny Sokol Hradec Králové), Barbora Kašpárková (Frisco Brno), Gabriela Mervínská (Kara Trutnov), Markéta Klečková (Lokomotiva Karlovy Vary), Petra Bakajsová (VŠ Praha), Žaneta Dušková (Pliska Studánka Pardubice), Monika Satoranská (Slovanka MB)

Účastníci: Švýcarsko, Německo, Řecko, Belgie, Izrael, Maďarsko, Česká republika, Bulharsko

Všechny týmy hrají v jedné skupině (každý s každým) - do divize A postupují první tři týmy.


Bohdan Zakoš