14.03.2012 - Redakce
počet přečtení: 1272
vytvořeno 14.03.2012, upraveno 14.03.2012
OČIMA AKTÉRKY Už 40 minut v jednom zápase je dost. Ale jak se cítí hráčka po padesátiminutovce? To ví v Excelsior Ženské basketbalové lize jen tři ženy. Michaela Stará by musela zavzpomínat na březen 2009, Haně Šnajdrové a Lence Větrovcové z Kary Trutnov stačí nasměrovat myšlenky k minulé sobotě.
Už 40 minut v jednom zápase je dost. Ale jak se cítí hráčka po padesátiminutovce? To ví v Excelsior Ženské basketbalové lize jen tři ženy. Michaela Stará by musela zavzpomínat na březen 2009, Haně Šnajdrové a Lence Větrovcové z Kary Trutnov stačí nasměrovat myšlenky k minulé sobotě.
Posledně jmenovaná "padesátnice" hovořila - nejen - o krizích ze zápasu na palubovce VŠ Praha a léčivém efektu výhry 104:98 po druhém prodloužení.
"V závěru tam byla trocha štěstí. Véešky v předchozím průběhu měly poslední střely a mohlo to být úplně jinak," říká autorka 24 bodů a 14 doskoků.
"Myslím, že jsme si smůlu vybraly předtím a teď se to prostě přiklonilo na naši stranu," naráží na nedávná zranění Ivy Komžíkové, Kateřiny Novákové, Kateřiny Kozumplíkové a Gabriely Mervínské, po nichž mohly Východočešky využít pouze osm hráček - a tři z nich (včetně kapitánky Dariny Mišurové) měly minutáž výrazně limitovanou.
"Protože se vyhrálo, bylo to v pohodě," tvrdí sedmadvacetiletá Větrovcová o svém nestřídání. "Když je to se šťastným koncem, rehabilituje se lépe a rychleji, něž kdybychom prohrály," opakuje známou sportovní pravdu.
Krize prý na pivotmanku přišla už v první půli. "To jsem bránila osobně Petru Reisingerovou, prát se s ní o pozici mi bere hodně sil. Pak jsme hráli zónu, a to je fyzicky méně náročné než osobní kontakt, zvlášť s Petrou," vysvětluje.
A že byla Větrovcová v základní části na měsíc a půl mimo? To už dávno není znát. "Udělala jsem všechno pro to, abych se do toho dostala, a teď už nepociťuju nějakej problém," tvrdí.
Všechnu únavu zahladilo volné pondělí, do práce vyrazí trutnovské basketbalistky až zase v úterý odpoledne. O den později, než bývá po sobotním utkání zvykem. "Tréninky jsou teď přizpůsobené i tomu, že je nás málo, ani nemůžeme hrát pět na pět," dodává.
Trutnovský celek si sice zajistil třetí pozici po nadstavbové fázi, ale v play-off za to může být potrestán. Kara odehrála utkání s VŠ takřka výhradně v pěti lidech (Petra Záplatová neměla k padesátce vůbec daleko a Kateřina Hindráková s Andreou Vackovou strávily na palubovce něco přes 40 minut). Ale prý nezaplatí.
Nějaká ta minuta navíc za to stála. "Chtěly jsme vyhrát už v Praze, nechtěly jsme to nechat na poslední zápasy, kdy by nám pak vítězství ani nemuselo stačit. Je dobře, že teď proti Hradci můžeme hrát uvolněně, že není tíha v tomto zápase," těší se Lenka Větrovcová na "odpočinkové" derby.
Bohdan Zakoš
Foto: BK Trutnov
Copyright © 2015 - 2025 Basketmag. Created by: LERIS.cz