PREVIEW 8. KOLA ŽBL Mnoho vyrovnanosti osmé kolo Ženské basketbalové ligy neslibuje. Oba brněnské celky budou jasnými kandidáty na výhru. Dramatičnost soutěže by mohlo zachránit střetnutí Sev-en Strakonice s VŠ Praha a především východočeské derby. Hosté ze Sokola Hradec Králové jsou tabulkovým favoritem, jenže jejich souboj s Karou Trutnov je pokaždé specifický.
PREVIEW 8. KOLA ŽBL Mnoho vyrovnanosti osmé kolo Ženské basketbalové ligy neslibuje. Oba brněnské celky budou jasnými kandidáty na výhru. Dramatičnost soutěže by mohlo zachránit střetnutí Sev-en Strakonice s VŠ Praha a především východočeské derby. Hosté ze Sokola Hradec Králové jsou tabulkovým favoritem, jenže jejich souboj s Karou Trutnov je pokaždé specifický.
S posilou. Či dokonce dvěma?
Basketbalistky IMOS Brno doplnily rozehrávku o americkou posilu Ashleigh Fontenette už v euroligovém zápase s Energou Toruň, její obnovené premiéře v ŽBL by tedy nemělo nic stát v cestě. Zato start nové švédské pivotky Ulriky Holmqvist už proti SBŠ Ostrava je obestřen otazníky. Zahraje si 186 centimetrů vysoká hráčka se zkušenostmi ze Spišské Nové Vsi a Šamorína také v Česku, nebo v jejím případě zůstane jen u tréninkového testu?
Utkání IMOS Brno - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu 29. listopadu od 17 hodin v Brně-Žabovřeskách
Derby jako souboj střelkyň
Sedmé kolo ŽBL se střelecky vydařilo Lence Pazderové z Kary Trutnov i Kateřině Křížové ze Sokola Hradec Králové. První zaznamenala 29 bodů, druhá 26. V kole osmém dojde na jejich vzájemný souboj. A pokud to bude oběma padat, dost se změní střelecké Top 35 československé historie. Křížová (3806 bodů) se už blíží 30. pozici, na které je Romana Hamzová (3822), Lenka Pazderová je se 3757 body 35., ovšem na dostřel k Evě Petrovičové (3760) a Evě Blažkové (3767).
Utkání Kara Trutnov - Sokol Hradec Králové se hraje v sobotu 29. listopadu od 17:30 v Trutnově
Oživení pro Valosun
Jedenadvacetiletá Beáta Adamcová z Valosunu KP Brno zažila svou průlomovou sezonu v ŽBL loni, její vrstevnici a dlouholeté spoluhráčce Michaele Vojtkové se totéž daří letos. Proti SBŠ Ostrava se blýskla 15 a proti Sokolu Hradec Králové 14 body. Vynikající je především její průměr při zakončení za tři body - 57,1 procenta. Vylepší, či pohorší si svá čísla v zápase s Lokomotivou Karlovy Vary?
Utkání Lokomotiva Karlovy Vary - Valosun KP Brno se hraje v neděli 30. listopadu od 17:30 v Karlových Varech
Oživení pro Strakonice
A další střelecky produktivní křídlo, tentokrát ze Sev-en Strakonice. Ještě pár dní šestnáctiletá Michaela Gaislerová už stihla třeba čtrnáctibodové představení proti Sokolu Hradec Králové. Ohromuje především svou efektivitou, když proměňuje dvě třetiny všech svých střel. A jak se jí povede proti VŠ Praha?
Utkání Sev-en Strakonice - VŠ Praha se hraje v sobotu 29. listopadu od 16:30 ve Strakonicích
Utkání Basketball Nymburk - BLK Slavia Praha bylo odloženo na neurčito.
Důvodem je nedostatek zdravých hráček pražského celku.
Předehrávka 19. kola: poslední vítá prvního
V předehrávaném duelu Slovanka MB - ZVVZ USK Praha na sebe narazí poslední na prvního. Takže se nedá očekávat, že by si hráčky z USK významně pohoršily dosavadní střeleckou bilanci - zatím zakončují s fantastickým průměrem 63,8 procenta (pro srovnání: druhý Valosun je na 44,2). To se mimochodem projevuje i na doskoku úřadujících mistryň. Jsou v této kategorii jasně poslední. V jejich zápasech totiž není co doskakovat...
Eva Vítečková, legenda oblékající dres USK, se už brzy posune dokonce na páté místo ve střelecké tabulce československé ligové historie. Nyní je na 6567 bodech, Heleně Malotové statistici napočítali 6580 bodů.
Utkání Slovanka MB - ZVVZ USK Praha se hraje v neděli 30. listopadu od 15:30 v Mladé Boleslavi