22.01.2010 - redakce
počet přečtení: 2529
vytvořeno 22.01.2010, upraveno 22.01.2010
LeBron James z Clevelandu a Kobe Bryant z Los Angeles Lakers vyhráli podle očekávání hlasování fanoušků, které určuje základní pětky výběrů Východu a Západu pro blížící se All-Star Game. Mezi desítku nejpopulárnějších hvězd se trochu překvapivě dostal Allen Iverson, na poslední chvíli se do základní sestavy posunuli Steve Nash a Tim Duncan.
LeBron James z Clevelandu a Kobe Bryant z Los Angeles Lakers vyhráli podle očekávání hlasování fanoušků, které určuje základní pětky výběrů Východu a Západu pro blížící se All-Star Game. Mezi desítku nejpopulárnějších hvězd se trochu překvapivě dostal Allen Iverson, na poslední chvíli se do základní sestavy posunuli Steve Nash a Tim Duncan.
Nash nakonec předstihl Tracyho McGradyho, který v současné době vůbec nehraje, ale dlouho se v hlasování držel na druhém místě mezi rozehrávači Západu. Duncan pak zklamal fanoušky Dallasu, kteří doufali, že v domácím prostředí uvidí v základní pětce Dirka Nowitzkiho.
Nejvíce hlasů ze všech hráčů dostal LeBron James a stal se vůbec prvním hráčem historie, který obdržel více než 2 a půl milionu hlasů. V základní pětce Východu se objeví pošesté za sebou. "Fanouškům se stále líbí to, co dávám do hry každý den, a já si moc cením toho, že mě vybrali. Pokaždé je to něco mimořádného," prohlásil James před čtvrtečním vítězným soubojem svého týmu s Lakers.
Spolu s Jamesem a Iversonem (Philadelphia 76ers), který je u fanoušků stále velmi populární, ačkoli jeho výkonu už zjevně nepatří mezi TOP10 ligy, budou hrát v základní pětce výběru Východu rozehrávač Dwyane Wade z Miami, pivot Dwight Howard z Orlanda a bostonské křídlo Kevin Garnett. Ten se objeví v All-Star Game už potřinácté.
Pozice | Hráč | Účast |
---|---|---|
rozehrávač | Allen Iverson | 11. |
rozehrávač | Dwyane Wade | 6. |
křídlo | LeBron James | 6. |
křídlo | Kevin Garnett | 13. |
pivot | Dwight Howard | 4. |
V Západní konferenci obdržel jednoznačně nejvíc hlasů rozehrávač obhájců titulu Kobe Bryant a spolu s ním si v základní pětce zahrají kromě Nashe (Phoenix Suns) a Duncana (San Antonio) také pivot Phoenixu Amare Stoudemire a křídlo Denveru Carmelo Anthony.
Pozice | Hráč | Účast |
---|---|---|
rozehrávač | Steve Nash | 7. |
rozehrávač | Kobe Bryant | 12. |
křídlo | Carmelo Anthony | 3. |
křídlo | Tim Duncan | 12. |
pivot | Amar'e Stoudemire | 5. |
Fanoušci měli možnost hlasovat na speciálních lístcích, které byly k dispozici v jednotlivých halách týmů NBA, a také eletronicky na internetu. Náhradníky tradičně vybírají trenéři ve svých konferencích a budou oznámeni příští čtvrtek.
Allen Iverson si zachoval přízeň fanoušků, i když zatím odehrál jen 19 zápasů a hraje nejhorší sezónu své kariéry. Nejdříve se objevil na seznamu hráčů v Západní konferenci, protože zahajoval sezónu v Memphisu, ale po jeho odchodu (za Grizzlies odehrál jen tři zápasy) se hlasy "přestěhovaly" na Východ. Jeho průměr po návratu k Sixers (tedy týmu, kde začínal) je pouze 14,8 bodů na zápas, když ho trápí problémy s kolenem. Ty navíc i vážně ohrožují jeho případnou účast v Dallasu.
V NBA se celkem pochopitelně ozývají hlasy zpochybňující hlasování, zvlášť když se do základní pětky Západu málem dostal Tracy McGrady, který letos nastoupil jen v šesti zápasech za Houston Rockets a po operaci kolena rozhodně nepředvedl nic výjimečného. Teď dokonce nehraje vůbec a čeká, zdá ho tým vytrejduje. Jeho pozice na druhém místě mezi rozehrávači Západu vyvolala prudkou debatu, ale v závěru hlasování ho předstihli Nash a také Chris Paul z New Orleans.
Duncanův posun v závěru hlasování zajistil podkošovému hráči Spurs už dvanáctou účast, stejně je na tom trojnásobný MVP All-Star Game Kobe Bryant, který se o tuto prestižní individuální cenu vloni ve Phoenixu podělil se svým bývalým spoluhráčem Shaquillem O´Nealem. Bryant bude hrát také už podvanácté, Garnett se svými 13 účastmi zaostává z aktivních hráčů jen za O´Nealem (15).
Vedení NBA očekává 14.února návštěvu více než 80 tisíc diváků, což by měl být nejvyšší počet na jakémkoli basketbalovém zápase historie. Pro Nashe je cesta do Dallasu v podstatě návratem, protože za Mavericks odehrál 6 sezón až do roku 2004, kdy přestoupil do Phoenixu. Phoenix bude mít díky němu a Stoudemireovi teprve podruhé v historii dvojnásobnou účast v základní pětce Západu (Charles Barkley a Dan Majerle v roce 1995).
Letošní All-Star Game se uskuteční v neděli 14.února na dallaském Cowboys Stadium, který má kapacitu dokonce zhruba 100 tisíc míst, přímým přenosem ho bude vysílat program NOVA sport.
Petr Janouch
Copyright © 2015 - 2025 Basketmag. Created by: LERIS.cz