Geroj Benda favorita nespasil. Slavilo Prienai!

06.12.2011 - Redakce
počet přečtení: 1623
vytvořeno 06.12.2011, upraveno 06.12.2011

Ani heroický 26minutový výkon nyní živou vodou pokropeného Petra Bendy s 24 body a užitečností 30 nakonec nestačil na to, aby dotlačil Nymburk k očekávané eurocupové výhře nad litevským Prienai. Favorit doma selhal v poměru 80-83, a to navzdory vyhrané validitě 85-78! Bilance Polabanů tak poklesla na 3-1, soupeř si polepšil na 2-2 a na českého mistra se tak už dotáhl Aris, který doma pobil Groningen 79-58.

Ani heroický 26minutový výkon nyní živou vodou pokropeného Petra Bendy s 24 body a užitečností 30 nakonec nestačil na to, aby dotlačil Nymburk k očekávané eurocupové  výhře nad litevským Prienai. Favorit doma selhal v poměru 80-83, a to navzdory vyhrané validitě 85-78! Bilance Polabanů tak poklesla na 3-1, soupeř si polepšil na 2-2 a na českého mistra se tak už dotáhl Aris, který doma pobil Groningen 79-58.

Nymburk byl před pouhými osmi stovkami fanoušků vpředu jen v první a v části druhé čtvrtiny. Od stavu 29-24 se jeho střelba zadrhla, když minul i řadu trojek, které mu tentokrát vůbec nepadaly (do půle 9/1, v celém zápas 17/3, Abrams jen 6/1).  

Prienai přešlo po čtvrtině 23-13 do vedení (41-35) a to až do konce zápasu nepustilo.

V poločase měl soupeř na kontě 9 útočných doskoků a ze 14 získaných faulů především šestkovou bilanci 21/14. S 13 body, 9 doskoky a 6 získanými fauly (validita 27 z týmových 43) za necelých 13 minut ho vedl Urbutis.

Na domácí straně čněl jen Benda (13 bodů) s Naymickem (8), jinak se nikdo téměř neprosadil. Simmons byl s 5 asistencemi, ale bodově na nule.

Kritický úsek nastal pro Nymburk po čtyřech minutách třetí čtvrtky, kdy hosté po ztrátách Simmonse s Lawrencem přešli do trháku až 56-43.

Sám voják v poli Benda s pomocí 7 bodů Abramse tým přitáhl, ale pořád to nebylo dost. Když se podařilo v samém závěru přiblížit na rozdíl koše, potenciální rozdíl gumující střely se neujaly a Orelik necelou minutu do konce navýšil rozdíl na 82-78.

Po čtvrté ztrátě šestibodového a osmidoskokového Pumprly přišla proměněná šestka Orelika na 83-78 a Wilson už ze šestek stihl jen snížit na tři body.

Nymburk už si sice v druhé půlce ohlídal obranný doskok (navíc v útoku měl sám 16 doskoků), ale i tak inkasoval 42 bodů. Celkových 83 je na daného soupeře i domácí zápas příliš, na druhé straně se mohl projevit třetí duel v pěti posledních dnech ve třech různých soutěžích.

Prienai napršelo 8 trojek z 26 pokusů a při vyrovnané bilanci faulů 25-25 házelo 34 šestek (dalo 23) proti 25 domácích (21).

Opíralo se o kvartet Kadziulis (19 bodů), Urbutis (17 a 11 doskoků), Salenga (14) a Orelik (11).

Nymburk vedle Bendy držel už jen Abrams (17 za 24 minut), Naymick (14 za 18) a Wilson (9). S pouhými dvěma body skončil kanonýr Simmons.


Petr Hamták